-10%
220000 تومان
-12%
در انبار موجود نمی باشد
-11%
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

آشنایی با لگو کلاسیک

اگر شما هم کسی هستید که به دنبال سرگرمی همراه با یادگیری و خلاقیت است، حتماً تابه‌حال بازی با لگو را تجربه کرده‌اید. لگو کلاسیک در دسته‌ی اسباب‌بازی‌ها قرار می‌گیرد با این تفاوت که تنها برای ایجاد سرگرمی و گذران وقت طراحی نشده است و از طرفی هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد. جالب است بدانید، این بازی فکری می‌تواند سبب بهبود مهارت‌هایی چون مهارت‌های حرکتی، پرورش قوه‌ی تخیل، ایجاد ذهن خلاق، شکل‌گیری مهارت حل مسئله و توانایی ایجاد ارتباط اجتماعی و انجام کار گروهی شود.

بله! تنها با کمی کسب آگاهی درباره‌ی این بازی به مزیت‌های آن پی خواهید برد. در این مقاله سعی داریم دانش شما را درباره‌ی لگو کلاسیک بالا برده و به شما کمک کنیم تا با دانستن مزایای این بازی، تنها به‌عنوان سرگرمی به آن نگاه نکنید.

 تاریخچه لگو

لگو نام تجاری این بازی سازه‌ای است که اولین بار توسط گروه لگو در دانمارک تولید شد. همان‌طور که می‌دانید، حتی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و ظهور بازی‌های دیجیتال، هنوز هم لگو طرف‌داران بسیاری در سراسر جهان دارد و از محبوب‌ترین بازی‌ها بین کودکان و بزرگسالان است. سالانه مسابقات جهانی لگو بین نوجوانان و جوانان در سراسر جهان برگزار می‌شود که جزء بزرگ‌ترین و پرطرف‌دارترین مسابقات رباتیک می‌باشد.

رنج سنی بازی با لگو

اما چرا بازی با لگو لذت‌بخش است؟ ازآنجایی‌که بچه‌ها هیجان ساخت و ساز را دوست دارند، بنابراین می‌توانند این بازی را برای ساعت‌ها انجام دهند. نصب بلوک‌های لگو نیازمند دقت و قدرت زیادی در عضلات دست و انگشتان است؛ بنابراین این بازی، در کنار تقویت ماهیچه‌های دستانشان به بهبود مهارت‌های دیگری چون یادگیری مهارت نوشتن هم کمک می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید این بازی هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد. از این رو، بازی با لگو می‌تواند سبب کاهش استرس و خشم در بزرگسالان شود. زیرا وقتی شما روی ساخت چیزی تمرکز دارید، از نفوذ افکار ناخواسته به ذهن خود جلوگیری می‌کنید. لگو کلاسیک برای رنج سنی 4 سال به بالا مناسب می‌باشد. با توجه به کوچک بودن برخی از قطعات لگو و وجود خطر بلعیدن توسط کودک، این بازی برای رنج سنی کمتر از 4 سال توصیه نمی­شود.

جنس قطعات لگو

یکی از مزیت‌های این اسباب‌بازی این است که پس از اتصال و ساخت یک ایده، می‌توان آن را به‌آسانی جدا کرد و بارها و بارها از نو ساخت، بدون آنکه قطعات آن خراب شود. زیرا جنس کلیه‌ی بلوک‌ها، از کائوچو یا پلاستیک فشرده‌ی مرغوب می‌باشد.

محتویات بسته‌ی لگو کلاسیک

در سری لگو کلاسیک، طیف وسیعی از بلوک‌ها با رنگین کمانی از رنگ‌ها را در اختیار خواهید داشت. سری لگو کلاسیک، معمولاً شامل بلوک‌های بسیار متنوعی چون در، پنجره، چرخ و حتی چشم می‌باشد. هرآنچه برای ساخت خانه، ماشین، حیوان، ربات و غیره نیاز دارید را می‌توانید در سری لگوی کلاسیک پیدا کنید. یک سری کامل لگو کلاسیک معمولاً از 76 قطعه بلوک یا بیشتر تشکیل شده است. شما می‌توانید با ترکیب بلوک‌ها و استفاده از خلاقیت خود، هر مدلی را بسازید. یا از مدل‌های پیشنهادی در دفترچه‌ی راهنما استفاده کنید. تنها به کمی تصویر ذهنی و تخیل نیاز دارید.

مزایای بازی با لگو کلاسیک

شاید تعجب کنید اما جالب است بدانید لگو کلاسیک به دلیل تنوع بالا در رنگ و تعداد، سبب افزایش هوش شما خواهد شد. بازی لگو، یکی از بهترین ورزش­ها برای مغز شما خواهد بود و می‌تواند دریچه‌ی نگاه و فکر شما را نسبت به محیط پیرامون تغییر دهد. از طرفی سبب تیزهوشی فرزندان شما در بزرگسالی خواهد شد.

کودکانی که به‌تنهایی و بدون کمک‌گرفتن از بزرگسالان، مراحل ساخت و ساز لگوی کلاسیک را انجام می‌دهند، توانایی خود را در حل مشکلات تقویت می‌کنند. از طرف دیگر، کودکانی که به‌صورت گروهی و با همراهی دوستان یا خانواده‌ی خود به ساخت سازه‌های خلاقانه با لگو کلاسیک می‌پردازند، مهارت برقراری ارتباط اجتماعی و انجام کار گروهی را از کودکی می‌آموزند. همچنین با اصول ریاضی و مهندسی مثل اندازه، تقارن، شکل‌های هندسی و الگو به طور ناخودآگاه آشنا خواهند شد.

همان‌طور که دیدید تنها با داشتن کمی آگاهی و صرف دقت کافی در انتخاب درست یک اسباب‌بازی برای کودک خود، می‌توانید در شکل‌گیری شخصیت او در آینده بسیار تأثیرگذار باشید.